Přeskočit na obsah

Tisková řešení

Jako certifikovaný MyQ partner nabízíme konzultace, návrh a prodej tiskového řešení MyQ.

Co nám přinese nasazení systému MyQ?

Tisk z mobilu

Mobilní tisk

Použijte vlastní zařízení – pohodlný a bezpečný tisk. 

Tiskněte ze svého chytrého mobilu!

Zlepšete svou produktivitu tisku, skenování a kopírování s mobilní aplikací MyQ X.

Spravujte své tiskové prostředí v kanceláři i mimo ni s funkcí mobilního tisku MyQ X

Mobilní tisk od MyQ neznamená jen možnost tisknout z chytrého zařízení. MyQ vám také umožňuje se pomocí mobilu nebo tabletu ověřit a přímo spravovat tiskové úlohy, takže se z něj díky aplikaci MyQ (pro iOS a Android) stane přenosná pracovní stanice. Proměňte své chytré zařízení v pracovní nástroj se skutečně mobilním tiskem od MyQ.

Větší pohodlí a svoboda

Možnost spravovat tiskové úlohy v prostředí MyQ X přímo z všestranné aplikace MyQ si určitě užijete. Pohodlně vám umožní z vašeho oblíbeného chytrého zařízení tisknout soubory, bezpečně odebírat dokumenty, dobíjet kredit, odemknout tiskárny a mnoho dalšího. 

Ověřte, že jste to vy, pomocí mobilu

Využívejte zabezpečení na úrovni funkce pull-print s bezdotykovým ověřením přes aplikaci MyQ. 

Svůj telefon můžete využívat jako digitální klíč a poté, co se přes něj ověříte, jím můžete odemknout přístup k tiskovým úlohám ve frontě. Je to opravdu snadné – stačí jen naskenovat QR kód, který je na tiskárně nebo na jejím terminálu, zadat do telefonu heslo a můžete tiskárnu použít! Přihlášení k jakémukoli zařízení v síti MyQ je naprosto srovnatelné s funkcí pull-print. Když se přihlásíte a nahrajete dokumenty přes mobilní telefon, vytvoří se vám vaše osobní pull-print fronta a vaše dokumenty se tak nikam neztratí. Jsou bezpečně uchované na serveru, dokud vy sami nepovolíte jejich tisk.

A snad ani není třeba dodávat, že další (velmi typickou) výhodou mobilního ověření je to, že je naprosto bezdotykové. Jediné, čeho se kromě svého vlastního telefonu budete muset dotknout, je vytištěný list papíru. 

Tisk bez ovladačů

Tisk bez ovladačů

Snižte pracovní zátěž IT specialistů a usnadněte tisk hostům. 

Tisk přes e-mail – potřebujete jen e-mailového klienta nebo webový prohlížeč

U tisku se nemusíte spoléhat na žádné ovladače – stačí jen odeslat dokument k vytisknutí jako přílohu e-mailu na konkrétní e-mailovou adresu a hned ho budete mít vytištěný. Jakmile do e-mailu MyQ X vaše soubory dorazí, automaticky vám přijde PIN kód, kterým se přihlásíte na jakékoli tiskárně v síti a dokument vytisknete.

To se bude hodit zejména hostům ve vaší firmě, hotelu nebo veřejné instituci, kteří si potřebují na místě něco vytisknout. Jediné, co musí udělat, je poslat soubor k tisku na danou e-mailovou adresu a počkat na jedinečný PIN kód. Vaši interní zaměstnanci tak ušetří spoustu času stráveného na úkolech, které hosti zvládnout sami.

Další možnosti tisku bez ovladačů

K dispozici je také AirPrint od Applu a uživatelé Google Suite (spravovaných Chromebookových účtů) mohou využívat standardní IPPS tisk. Nefiremní uživatelé Chromebooků si mohou nainstalovat a používat mobilní aplikaci MyQ.

Všichni uživatelé, kteří potřebují nesíťové tiskové řešení, mohou využívat možnosti mobilní aplikace MyQtisk přes e-mail a nahrání souboru ve webovém uživatelském prostředí MyQ, a to zcela zdarma

Zabezpečení v každé fázi tisku

Vylučte riziko prolomení bezpečnosti na jakémkoli zařízení.

Dopřejte uživatelům jistotu, že jejich dokumenty jsou v bezpečí. Nastavte multifunkční tiskárny ve firemní síti, aby tiskly až po ověření, přidávaly na dokumenty vodoznak, díky kterému důvěrné dokumenty snadno identifikujete kdekoli, a postupujte tak podle nejnovějších zásad a trendů zabezpečení. Komplexní bezpečnostní řešení pro uživatele před tiskem, v jeho průběhu i po interakci se zařízením.

Napřed ověření, pak tisk

Už se nemusíte obávat, že přijdete o důvěrné informace.

Dokumenty, které tisknete, mohou být určeny pouze pro vaše oči. Když však soubory tisknete rovnou, tak ani sprint k tiskárně nemusí stačit, aby nepadly do rukou někoho nepovolaného. Řešením je funkce odloženého tisku Pull Print. MyQ X poskytuje uživatelům naprostou kontrolu nad jejich dokumenty, protože se vytisknou až poté, co se uživatel ověří pomocí ID karty, PIN kódu, hesla nebo mobilní aplikace MyQ X. Dokumenty jsou bezpečně uložené na serveru MyQ, dokud uživatel nezadá jejich tisk na zařízení dle svého výběru. Už tak nehrozí, že se vaše vytisknuté dokumenty budou bez dozoru povalovat v podavači tiskárny.

Slabší připojení už vás nezastaví

Spojení drhne? Žádný problém!

Pokud má vaše organizace několik různých poboček nebo pracujete mimo kancelář, kde jsou problémy s připojením, tisk může být pomalý kvůli chabému spojení se serverem. Tyto potíže se dají vyřešit pomocí funkce Client Spooling, která tiskové úlohy neodesílá na server, ale uloží je do aplikace na počítači, což znatelně snižuje objem přenesených dat a nároky na připojení. Tiskový server obdrží k tiskové úloze jen metadata, která jsou potřeba pro ověření uživatele na zařízení ve firemní síti MyQ. Když se dokument vytiskne z uživatelova počítače nebo notebooku, tiskárna pošle jeho administrativní údaje na server MyQ, takže informace ve statistikách jsou vždy kompletní. 

Tiskněte i když server stávkuje

Řešení v situaci, kdy se server zhroutí.

V každé kanceláři bohužel občas dojde k výpadku elektřiny nebo zhroucení serveru. I když tiskový server spadne, nemusíte tisk nechávat na později nebo utíkat do nejbližšího copy centra. Se zapnutou funkcí MyQ Device Spooling se tiskové úlohy odešlou do fronty a během výpadku zůstanou uložené (šifrované) v paměti multifunkční tiskárny a může je sdílet až 10 tiskáren po dobu až jednoho týdne. Stačí k jedné z těchto tiskáren přijít, ověřit se a můžete tisknout. Jakmile se spojení se serverem obnoví, multifunkční tiskárna data o tiskových úlohách provedených v mezičase odešle do databáze serveru, takže se nic neztratí.

Vodoznak

Mějte o důležitých dokumentech přehled

Označte je vodoznakem.

Citlivé dokumenty potřebují speciální ochranu. Když na důvěrné dokumenty přidáte vodoznak, neznamená to jen, že přes stránku bude světle šedou barvou napsáno „PŘÍSNĚ TAJNÉ“. Budete díky tomu moct lépe sledovat pohyb citlivých dokumentů v případě, že se někam ztratí nebo se dostanou do nesprávných rukou. Vodoznaky si upravte tak, aby obsahovaly ID tiskárny a jméno člověka, který dokument vytisknul, a umístěte je na několik různých míst na stránce. Vybírat si také můžete z různých velikostí vodoznaku a možností průhednosti.

Vaše data jsou vždy šifrovaná a v bezpečí

Dodržte zákony na ochranu údajů a zásady bezpečnosti.

Pro dodržení všech platných nařízení musí být tiskové údaje (jakožto zdroj osobních informací) zabezpečené, aby se zabránilo jejich únikům. S MyQ X budou ve vaší organizaci všechna data, ať už při komunikaci mezi uživatelem a serverem, nebo administrativní data z tiskáren, řádně šifrována. A nejen to – MyQ totiž dovede zašifrovat celou firemní databázi s citlivými údaji o uživatelích, jejich skenování a tisku.

S MyQ může být vaše organizace v klidu – softwarové řešení MyQ je neustále upravováno tak, aby splňovalo zásady bezpečnosti a nařízení jako GDPR.

Upravte si displej tiskárny podle svého

Dotykový ovládací terminál se s MyQ mění v přátelského pomocníka, který šetří svému uživateli čas i trpělivost.

Plná personalizace v podání MyQ Embedded terminálu

Displej MyQ ukazuje uživateli jeho nejčastěji používané funkce.

MyQ Embedded terminál je velmi přátelské dotykové rozhraní. Funkce, které naskočí po uživatelově přihlášení, se dají nastavit podle jeho nejoblíbenějších úloh a preferencí. Potom už stačí jediný dotyk barevné dlaždice a spustí se nastavený proces. Sada funkcí na terminálu se dá sestavit pro každého jedince zvlášť, ale i pro celé oddělení, případně stroj od stroje jinak.

Šetřete svůj čas na důležitější věci

S MyQ tiskárnou se domluvíte během pár vteřin.

Možná se to nezdá, ale pokaždé, když po vás ovládací panel tiskárny chce dodatečná nastavení a vy se snažíte přijít na to, které tlačítko máte zmáčknout, utíkají vám drahocenné vteřiny a minuty. Z těch se na konci roku stávají hodiny. S MyQ je ovládání tiskárny tak přímočaré, že se v něm ztratit ani nemůžete. Funkce po spuštění probíhají automaticky, takže jste se svým tiskem, kopií nebo skenováním okamžitě hotoví. Ušetřené hodiny vám potom pomůžou být produktivnější.

Malé umělecké dílo

S pomocí Theme Editoru se dá vzhled změnit tak, aby odpovídal vizuálnímu stylu vaší společnosti.

Barvy dlaždic a pozadí, styl ikon… celý design terminálu může administrátor IT kreativně upravit. A co je samozřejmost, na přihlašovací obrazovku můžete hravě umístit logo vaší společnosti.